تاریخچه صفحه 2

تكنولوژی طرح

از نظر فنی، پروژه از تکنولوژی ماشین آلات و تجهیزات ساخت كمپانی POLYSIUS آلمان و Elin- Siemense اتریش كه در ردیف پیشرفته ترین ماشین آلات موجود در سطح جهان به شمار می‌آید، بهره مند بوده در زمینه بعضی از قطعات که امکان ساخت آنها در داخل کشور وجود داشته از دانش و تجربه متخصصان و شرکت های معتبر داخلی استفاده شده است. کل قطعات وارداتی بخش مکانیک حدود 1850 تن می باشد که از این نظر پروژه جزو معدود پروژه هایی است که بیشترین ساخت داخلی با بهترین کیفیت (مطابق استاندارها جهانی) را داشته است.
مختصات جغرافیایی و شرایط اقلیمی منطقه
نتایج بررسی های میدانی و نیز مطالعات به عمل آمده مبین این واقعیت است كه اراضی انتخابی كه در زمره اراضی ملی شده بایر منطقه به شمار می آید از نقطه نظر خاك شناسی فاقد توان كشاورزی می باشد.
پوشش گیاهی اراضی مورد نظر و اطراف آن كه در بهترین شرایط از تراكمی به میزان 25 تا 35 درصد برخوردار است عاری از حضور گونه هایی با ارزش های اكولوژیكی بوده است.
آب و هوای ناحیه كه متاثر از اقلیم خشك و نیمه بیابانی پهنه استان می باشد به گونه ایست كه میزان متوسط بارش سالیانه آن بین 115 تا 120 میلی لیتر در نوسان بوده و دوره زمانی نزولات جوی آن معمولاً از آبان ماه آغاز و در اردیبهشت (به صورت متناوب) به پایان می رسد.
میانگین دمای سالانه هوای منطقه 5/17 درجه سانتی گراد می باشد كه سردترین ماه سال، دی ماه و گرم ترین آن تیرماه پیش بینی می گردد. میزان رطوبت نسبی هوا بین حداقل 24 درصد (در تیرماه) و حداكثر 53 دصد (طی ماه های دی و بهمن) به ثبت رسیده است.
به جز آبادی های دیزلو و پیناوند كه با فاصله بیش از یكی، دو كیلومتری اراضی مورد نظر مستقر می باشند، مركز جمعیتی دیگر (حداقل تا شعاع چندین كیلومتر) مشاهده نمی شود. در همین راستا نزدیك ترین شهر به محل اجرای پروژه (اردستان) در حدود 48 كیلومتر فاصله داشته كه از مركز استان (شهر اصفهان) نیز با 65 كیلومتر فاصله مكانی دور افتاده است. این امر با توجه به شرایط آب و هوا و اقلیمی تأسیس و راه اندازی کارخانه را دارای توجیه نموده است.
جاده اصفهان، اردستان كه از نزدیكی (با فاصله كمتر از 500 متر) محل می گذرد تنها جاده شوسه ارتباطی موجود می باشد كه همراه خط آهن تهران – اصفهان (با فاصله ای به میزان تقریبی بیش از 2 كیلومتر) راههای اصلی دسترسی به محل مورد نظر را شامل می شود.

یكی از دلایل انتخاب این منطقه برای تأسیس کارخانه نزدیكی به معادن مواد اولیه ای می باشد كه ذخایر آن برای ده ها سال تولید مستمر كفایت می نماید از این رو انتقال كانی های استخراج شده از دو طریق حمل با وسایل نقلیه مناسب و یا انتقال میکانیکی (با بهره گیری از تاسیسات نقاله ای) امكان پذیر خواهد بود هرچند اولویت نخست با حمل توسط كامیون های مخصوص در نظر گرفته شده است. 

اطلاعات تماس

 نشانی: اصفهان - خيابان فرایبورگ - نبش چهارراه رسالت - پلاك 23 - ساختمان پورسینا

 کدپستی : 81687/73111

con tel fa  تلفن : 36681710.11-031

 نمابر : 36699637-031

خبرنامه

captcha

ورود کاربرانTop